Czas na zmiany! Czyli trendy ślubne na rok 2017

18/ 01/ 2017

Czas na zmiany! Czyli trendy ślubne na rok 2017

„Ach, co to był za ślub…” – tak możemy wspominać sezon ślubny 2016. Wielkie emocje, wyjątkowe przyjęcia oraz roztaczająca się wszędzie, magiczna atmosfera miłości. Spójrzmy jednak w przyszłość: rok 2017 zapowiada się równie emocjonująco! Zapoznaj się z najnowszymi trendami królującymi na przyjęciach weselnych w nadchodzącym sezonie!

Nowe światło na zeszłoroczny trend

W sezonie 2016 sale weselne rozświetlane były przez oryginalne iluminacje. W tym roku trend ten zaobserwujemy w nieco innej formie - kompozycje skrywające w sobie źródło światła zostały zamienione na te odkrywające żarówki.

Klasyczny, okrągły kształt eksponujący żarzący się drucik to czysta elegancja w najprostszej formie. Żarówki mogą stać się częścią świetlnego sznura lub rozjaśnić przestrzenne litery - inicjały małżonków lub miłosne napisy.

Delikatne koronki i odważne tiule

Suknie ślubne, sukienki druhen i elementy dekoracji w 2017 roku zostaną całkowicie opanowane przez transparentne materiały. Przejrzyste siatki oraz inne tkaniny, które nieco bardziej odsłaniają niż zakrywają, idealnie skomponują się z odkrytymi ramionami oraz długimi sukniami.

Nie myśl jednak, że są przeznaczone jedynie dla księżniczek marzących o bajkowym ślubie! Obszerna tiulowa spódnica średniej długości to gwarancja stylizacji z pazurem - idealnej dla druhen lub odważniejszych Panien Młodych. W zależności od dobranego koloru transparentne materiały mogą subtelnie podkreślić delikatną urodę albo nadać charakteru osobom ceniącym indywidualizm.

Tkaniny te znajdą zastosowanie nie tylko w ubiorze, ale również w wystroju wnętrz. Odpowiednio dobrane stworzą idealny, przytulny klimat w eleganckiej sali lub nadadzą indywidualny charakter industrialnemu wnętrzu.

Transparentność nie ominęła również mebli na sali weselnej. Przeżytkiem są już masywne krzesła w ciężkich pokrowcach! Zastąpią je przezroczyste siedziska o oryginalnych kształtach lub klasyczne krzesła chiaviari - te można także ozdobić delikatnym materiałem.

Małe jest… modne i praktyczne

W tym sezonie postaw na minimalizm w dodatkach do stroju. Niski obcas i mała (wręcz mikroskopijnych rozmiarów) torebka zaczną królować wśród Panien Młodych.

Niebotycznie wysokie buty odejdą do lamusa na rzecz kitten hills, czyli butów na trzy- lub czterocentymetrowym obcasie. Trend ten już zdominował wybiegi największych domów mody!

Buty na płaskim obcasie również dodadzą wdzięku przyszłej małżonce - oczywiście muszą być odpowiednio dobrane do sukni i budowy ciała kobiety.

Natura? Naturalnie!

Żywe, leśne dekoracje i śluby plenerowe w miejscach, w których można zachwycić się pięknem otaczającej przyrody - w tym roku staną się prawdziwym hitem. Naturalne drewno oraz mech obecne na weselnym stole, w jego otoczeniu i podczas uroczystości na pewno zbliżą wszystkich gości do natury!

Matce Naturze powierzamy również swój wygląd. Pastelowe kosmyki (popularne w ubiegłym sezonie) zostaną zastąpione przez naturalny odcień włosów oraz równie naturalny makijaż. Kolorowe cienie i kredki zamieniamy na kredkę do konturowania twarzy, cieliste cienie oraz rozświetlacz. W tym roku przede wszystkim podkreślamy naturalne piękno, zamiast ubierać je w kolorowe odzienie.

Zdecydowanym kolorem zamazujemy pastele

W sezonie ślubnym 2017 odchodzimy od pasteli i stawiamy na bardziej zdecydowane kolory. Zamiast pudrowego różu wybieramy soczystą magentę, a zamiast błękitu zdecydowany granat.

Kolor w dodatkach przełamie monotonny ubiór - sprawiając, że ten dalej pozostanie elegancki. Może stanowić także inspirację dla świadków, którzy poszukują idealnych ubiorów w niestandardowej formie.

Zmieni się również kolor weselnych stołów. Obrusy w bieli i ecru zamieniamy na te w barwach dopasowanych do całej stylizacji. Mocna zieleń, zdecydowana szarość, a nawet soczysty róż ożywią wystrój sali oraz podkreślą znajdujące się na stołach dekoracje.

Zieleń po raz drugi

Zieleń gościła podczas ślubów i wesel już w zeszłym roku, ale w tym zaznaczy swoją obecność jeszcze mocniej. To właśnie Greenery - ogłoszone kolorem roku 2017 przez Pantone - będzie królować zarówno w wystroju wnętrz, jak i w ubiorze.

Zielone liście staną się obowiązkowym towarzyszem wiązanek ślubnych, a być może nawet całkowicie wyprą kwiaty. Wiązanka z samych soczystych liści nie jest jedynym przykładem, w którym surowe i majestatyczne piękno roślin może nas zachwycić!


TAGI: Brak

Komentarze

©2016 Spinki
Realizacja: eConnect4u