DZIECI NA WESELU

20/ 05/ 2014

 Zapraszać czy nie zapraszać? To częsty dylemat Par Młodych, argumenty za i przeciw są różne, np. „bo dzieci i tak się nudzą”, „ale to przecież też nasza rodzina, nasi mali przyjaciele”, „ich rodzice wtedy się nie pobawią bo zajmują się dziećmi”. A jak to jest naprawdę?

FAKT nr 1- szczególnie w trakcie ślubu, dzieci się nudzą. Owszem, ale możemy wyznaczyć im bardzo ważne i odpowiedzialne zadania! Dzięki temu dzieci będą się czuły uhonorowane i ważne tego dnia. Bo przecież osoba rzucająca płatki na ślubie, czy nosząca i pilnująca obrączek jest niezbędna! :)

FAKT nr 2- dzieci często tylko siedzą na weselach i nie ma co z nimi zrobić. TAK, chyba, że zapewnimy im zabawę i zadbamy o nie.

Pomysł nr 1- jeśli dysponujecie budżetem, możecie zatrudnić profesjonalną firmę, która zajmuje się opieką nad dziećmi w trakcie wesela. Ceny w zależności od tego ile będzie dzieci na weselu jak również od ilości godzin jaką będą opiekować się nianie, może być od 400 zł do nawet 2000zł;

Pomysł nr 2- możecie zatrudnić zaprzyjaźnioną przedszkolankę/nianię, która poza godzinami swojej pracy zaopiekuje się i zabawi maluchy;

Pomysł nr 3- o ile są to starsze dzieci możecie przygotować im miejsce do zabaw z kolorowankami, kredkami, mazakami czy grami planszowymi, a jeśli lokal dysponuje ogrodem na pewno znajdziecie gry np. duże kręgle, które można ustawić na trawie.

W jaki inny sposób możecie zadbać o małych gości?

- przygotujcie specjalnie dla nich zrobiony candy bar, w którym znajdą się cukierki, lizaki, żelki i inne smakołyki (okazuje się, że nie tylko dzieci gustują w tego typu słodkościach);

- możecie poprosić same dzieci, aby przygotowały jakiś występ w trakcie wesela;

- poproście DJa, aby w swój program prowadzenia imprezy zawarł też zabawy dla dzieci;

- dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie osobnego stolika dla tych nieco starszych dzieci, wtedy i one mają czas na integrację z innymi dziećmi jak również będą czuły się wyróżnione i wyjątkowe. Na takim stole może być dużo słodyczy, zupełnie inna dekoracja niż na stołach gości a co do menu: najsmaczniejszy będzie dla nich rosołek, frytki z hamburgerem czy pizza :)

Dzieci wyglądają przepięknie na zdjęciach i na filmie...sami zobaczcie:


TAGI: Brak

Komentarze

©2016 Spinki
Realizacja: eConnect4u