Ślub kociarzy

15/ 02/ 2013

Witajcie,

jako kociara nie mogłam przepuścić takiej okazji jak Międzynarodowy Dzień Kota przypadający na 17 lutego by nie wpleść tego motywu do ślubnych inspiracji.

Ślub z kotem w roli głównej? Oczywiście, że tak! Propozycja skierowana jest do miłośników, właścicieli, fanatyków tych przesympatycznych zwierząt. Już Egipcjanie wierzyli w kocią moc, a miliony właścicieli kotów na całym świecie potwierdzają fakt istnienia czegoś majestatycznego w tych stworzeniach. I nie chodzi mi tutaj o dyskusje o wyższości kotów nad psami. Każdy kto miał kota i psa wie, jak bardzo te zwierzęta różnią się od siebie i nie ma sensu porównywania ich do siebie. Każdy ma swoje słabe i mocne strony :)

Dlatego ten wpis dedykuje wszystkim świętującym Międzynarodowy Dzień Kota. O psiakach na weselu na pewno też pojawi się wpis :)

A jeśli kociarzu jeszcze jesteś przed swoim ślubem i masz dylemat wizji swojego wesela – może to co poniżej zamieszczę będzie dla ciebie inspiracją.

PAPETERIA ŚLUBNA I DEKORACJE

Zaproszenia ślubne, koperty, zawiadomienia (save the date), podziękowania … Jest tyle możliwości wykorzystania grafiki kota – chude, gube, majestatyczne, zabawne… Czarno – białe, bure, rude czy pełne kolorów… Kot jest bardzo wdzięcznym motywem – pojawienie się go już na zaproszeniach zapowie Waszym gościom styl Waszego ślubu. I nawet jeśli ktoś ma alergię na koty – to te graficzne nie uczulają, a rozczulają ;)

Kot pojawiający się także w lokalu dopełnia stylizacji. Idealnie będzie go wpleść właśnie w materiały drukowane. Może pojawić się jako:

- tablica z rozsadzeniem gości i numerek stołu (tu można pomyśleć nad jednym elementem graficznym kota, prezentującym dany stolik lub każdy kot jest inny i ta jego inność odsyła do konkretnego stolika),

- winietka – albo w postaci wyciętej w kocią posturę karteczki, albo podstawka pod winietkę w kształcie kota; można także zamówić pierniczki – koty i nadać im imiona osób siedzących przy danym miejscu,

- karta menu z kociną,

Koty mogą pojawić się także jako figurki, które dopełnią dekoracji stołu. Pamiętajcie jednak o umiarze, aby nie powstał kociokwik ;)

TORT I SŁODKOŚCI

Jeśli planujecie na motyw przewodni swojego wesela wybrać koty, to nie może ich zabraknąć na torcie. Pamiętajcie, że ten element stylizacji może pojawić się tylko w kilku elementach organizacji, a jednym z nich jest właśnie tort. Na jego szczycie umieścić figurki kotów wykonane z marcepanu, masy solnej, drewna czy różnych mas plastycznych. Można zamówić je w cukierni, kupić w sklepach czy zamówić u artystów-plastyków. Mogą przedstawiać Was w towarzystwie Waszych ulubieńców, czy ukazywać tylko kocie oblicza. Poniżej przygotowałam dla Was kilka inspiracji, które zwróciły moją uwagę:

Zachęcam Was także do przygotowania słodkiego bufetu, w którym pojawi się też kocia gromada. Babeczki z kotem, kocie ciasteczka, czekoladki czy pierniczki, a nawet słodkie kocie pączki – to wszystko w słodkich kolorach Waszego wesela. Zresztą sami popatrzcie:

PARA MŁODA

Wizerunek

Panna Młoda powinna pomyśleć o delikatnej stylizacji. Co powiecie na makijaż – kocie oczy? Do tego nie zapominajcie o kocim spojrzeniu:

Obrączki - dla prawdziwych kociarzy znalazłam takie cuda:

Jeśli jednak wolicie tradycyjne obrączki, proponuję tylko pomyśleć o alternatywie na poduszkę na obrączki. Porcelanowy czy gipsowy talerzyk, z podobizną kota i Waszą datą ślubu to na pewno ciekawy element kociego wesela. Do zamówienia zapewne u artystów plastyków lub samodzielnego przygotowania (np. można zakupić talerzyk i namalować farbami koty).

Bukiet ślubny- może mieć element kociego wizerunku. Tak modne teraz bukiety z broszką mogą właśnie zawierać delikatny koci element.

Detale dla Panny Młodej. Wybrane poniżej elementy wizerunku proponuję odważnym i nie bojącym się mocnych detali Pannom Młodym. Manicure w kocią grafikę, wielki naszyjnik z kotem, czy rajstopy z grafiką. Ewentualnie dla kompromisu pomiędzy kocim stylem a umiarem – torebka :)

Pan młody także znajdzie coś dla siebie. Być może odważniejszy założy krawat w koty czy kocie skarpetki, ale ja proponuję delikatny element w postaci kocich spinek do mankietów:

SESJE ŚLUBNE

Czy to sesja narzeczeńska, czy poślubna, czy po prostu reportaż z dnia ślubu. Kociarze chcą mieć swoje pupilki na zdjęciu!

Podczas reportażu kot na pewno będzie obecny przy Was. Uwielbiam zdjęcie kota dobierającego się do bukietu Panny Młodej :)

Miłego świętowania Dnia Kota. I oczywiście zachęcam Was do stylizacji wesela, jeśli kot to Wasza miłość :) A może już ktoś z Was planuje kocie wesele? Piszcie w komentarzach :)

Z pozdrowieniami,
Maria Zając

Źródła zdjęć:
http://yourweddingsupport.blogspot.com
http://www.squidoo.com
http://www.blovedweddings.com/blog
http://www.rocknrollbride.com
http://fortheloveofskinny.com
http://www.stylemepretty.com
http://www.intimateweddings.com
http://www.myowlbarn.com
http://hobopeeba.livejournal.com
http://www.100layercake.com
http://www.manstromphotographyblog.com
http://bridalmusings.com
http://www.trendhunter.com
http://ruffledblog.com
http://www.naimisiin.info
http://www.coroflot.com
http://ohsobeautifulpaper.com
http://www.flickr.com
http://floridianweddings.com
http://skreened.com
http://lillyunique.tumblr.com
http://www.catsparella.com
http://weddbook.com
http://www.frostedpetticoatblog.com
http://owlmonkeys.com
http://www.haireshop.com
http://www.ratdogink.com
http://www.sarahvivienne.co.uk
http://www.zazzle.co.uk
http://500px.com
http://www.crane.com
http://www.loveitsomuch.com
http://www.crane.com
http://www.etsy.com
http://www.cupcakes-plain-and-fancy.com
http://cupcake-adventures.blogspot.com
http://cupcakestakethecake.blogspot.com
http://www.beautylish.com
http://www.thesimplyluxuriouslife.com
http://www.stylemepretty.com
http://lover-of-makeup.tumblr.com
http://www.testeadora.com
http://pinterest.com
http://www.thefashionglobe.com


TAGI: Brak

Komentarze

©2016 Spinki
Realizacja: eConnect4u