Walentynkowe zaślubiny w stylu vintage

13/ 02/ 2013

Dzień św. Walentego, Walentynki, dzień zakochanych czy po prostu 14 luty. Chyba dla każdego wszystkie te określenia są znane. Jednym kojarzy się z serduszkami, romantycznym nastrojem i czasem spędzonym z ukochaną osobą. Innym z komercyjnym świętem „przywleczonym” z zachodu. My jednak postanowiliśmy poruszyć tutaj nieco inny temat. Mianowicie ślubu w Walentynki. Jak zatem wpleść motyw serduszek i walentynkowej słodyczy w ślubną stylizację, by nie nadać jej wrażenia kiczu? My proponujemy połączyć motyw walentynek z popularnymi ostatnimi czasy stylami boho chic, eco, DIY, shaby chic lub vintage.  Poniżej kilka naszych propozycji.

SUKNIA PANNY MŁODEJ

Na początek to co chyba dla kobiet najistotniejsze w ślubnej stylizacji – suknia Panny Młodej:

Najlepsze będą kroje lekkie i romantyczne, nieco dziewczęce ale też bardzo kobiece i zmysłowe. Ciekawym akcentem będzie wycięcie na plecach w kształcie serduszka. Proponowana kolorystyka to złamane biele i pastele.

BUKIET ŚLUBNY

A oto kilka propozycji bukietów:

DODATKI

Żadna Walentynkowa Panna Młoda nie obejdzie się również bez odpowiednich dodatków. Tutaj świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju toczki, wianki, przepaski, woalki czy krótkie, delikatnie zdobione welony. Całości dopełnią koronkowe rękawiczki czy duże naszyjniki. Dla Panów oczywiście kolorowe muchy:

BUTY

Ślubne pantofelki to idealne miejsce do zaakcentowania serduszkowego motywu. Poniżej kilka propozycji:

ORSZAK ŚLUBNY

Nie można też zapomnieć o orszaku, który także powinien zostać wystylizowany. Może być to jeden wyraźny akcent kolorystyczny, suknie w podobnych odcieniach czy kroju albo po prostu tylko identyczne bukiety:

TORT I SŁODKOŚCI

Tak jak pantofelki tak i torty są idealne dla serduszek, zwłaszcza jeśli jest to malinowe serce w śmietanowej oprawie. Na mniejsze przyjęcia świetnie sprawdzi się tort w kształcie serca, a na duże przyjęcia można zamówić trio sercowe (czyli trzy torty różnej wielkości) lub piętrowy tort, którego jedyną ozdobą będą cukiernicze serca, kwiaty w kolorze czerwieni lub różu, albo - zamiast figurki na szczycie tortu serce na patyku.

I trochę więcej słodkości- czekoladki, praliny, makaroniki, babeczki w słodkich kolorach:

PAPETERIA ŚLUBNA

Przy doborze ślubnej papeterii pole do popisu z pewnością będą miały wszystkie Panny lubujące się w DIY czy stylu Eco. Im pomysłów z pewnością nie zabraknie. Świetnie sprawdzą się tutaj wszelkie motywy serduszek i koronek:

PODZIĘKOWANIA DLA GOŚCI

Podziękowania dla gości, tutaj również królować będą serca ale nie tylko. Najlepszymi walentynkowymi podziękowaniami dla gości będzie wszystko co…słodkie :) Czekoladowe literki, bezy, lizaki, piernikowe serca, babeczki, słodkie szyszki, cukierki w koronkowych sakiewkach

DEKORACJE

Wśród dekoracji, tak jak pisałam można wykorzystać połączenie z innymi stylami. Poniżej kilka naszych propozycji. Tu świetnie sprawdzą się dekoracje z papieru czy bibuły wplecione w kwiatowe kompozycje:

Więcej serduchowych dekoracji znajdziecie w artykule SERCE Z ODZYSKU 

SESJA ZDJĘCIOWA

Na koniec jeszcze kilka propozycji na walentynkową sesje zdjęciową, oczywiście koniecznie przyda nam się rekwizyt - serce z papieru, poduchy czy balony w kształcie serca, lizaki, czy kusza amora:

Pozdrawiam,

Agnieszka Starosta

Źródła zdjęć:
ablushingbride.tumblr.com
beautyinthemakingblog.com
bellethemagazine.com
blog.realweddings.ca
blovedweddings.com
brendasweddingblog.com
chanceycharmweddings.com
chicvintagebrides.com
cloud9bliss.com
deaniemichelleevents.blogspot.com
greenweddingshoes.com
greylikesweddings.com
hanielas.com
info.westinedinagalleria.com
inspiredbride.net
inspiredbythis.com
itakeyoublog.wordpress.com
my-paradise-wedding.com
nyc.nearsay.com
onewed.com
ruffedblog.com
sgutterstock.com
simplysophisticatedevents.blogspot.com
squidoo.com
stylishweddingideas.com
theweetestoccasion.com
theweddingcommunityblog.com
thingsfestive.blogspot.com
vougetheme.com
weddbook.com
weddingchicks.com
weddinggirl.ca
weddingsbylilly.com
wedinvancouver.com
wedshare.com


TAGI: Brak

Komentarze

©2016 Spinki
Realizacja: eConnect4u