Fundacja Rasowy Kundel powstała w odpowiedzi na potrzebę pomocy zwierzętom w potrzebie.

Spinki współpracują z fundacją 🙂 Nasze pary młode wspierają fundację prosząc swoich gości o pieniądze właśnie dla niej zamiast np. wydawać je na kwiaty.

Poniżej trochę informacji na temat samej FUNDACJI.

Jako wolontariusze, działamy lokalnie od wielu lat. Mamy sukcesy w psich adopcjach, pomagamy zwierzętom skrzywdzonym przez los lub najczęściej… człowieka, chorym, porzuconym. Zwierzęta, które trafiają pod naszą opiekę zostają objęte opieką weterynaryjną oraz troskliwą opieką tymczasową mającą na celu przygotowanie do adopcji stałej. Naszym celem adopcyjnym jest dobry dobór psa do rodziny tak aby przez wiele lat mogli wspólnie cieszyć się radosnym i beztroskim życiem.

Obecnie staramy się pomagać szerzej i skuteczniej. Wiemy jak wiele jest jeszcze do zrobienia, wiemy, że potrzebna jest pomoc doraźna ale i praca u podstaw w edukowaniu ludzi tych dorosłych i tych najmniejszych – w miastach i na wsiach, że pies to części grupy społecznej, która zwie się rodziną, i że jesteśmy za nie odpowiedzialni. Wiele pracy przed nami, ale wierzymy, że pies po psie, człowiek po człowieku zmienimy ten świat

🙂

Podczas wielu lat pomagania i naszych obserwacji świata bezdomności zrozumieliśmy, że problem potrzebuje konkretnego rozwiązania.

Rozwiązaniem tym jest przeprowadzanie regularnych akcji sterylizacji i kastracji psów i kotów wiejskich. To właśnie na wsiach przy braku edukacji i profilaktyki rodzi się bezdomność zwierząt. Pragniemy działać w tym zakresie najskuteczniej jak się da. Wiemy z przykładu innych fundacji, że przy prowadzeniu takiego programu programu przez kilka lat na danym terenie, ilość bezdomnych zwierząt maleje o połowę. Chcemy aby każdy rejon Polski został objęty takim programem. To akcja, która wymaga ogromnych nakładów finansowych. Póki co działamy na mikroskalę. Pukamy do wielu drzwi aby zdobyć potrzebne środki i rozpowszechnić tę akcję szerzej.

 

WŁĄCZ ODPOWIEDZIALNOŚĆ – WYŁĄCZ BEZDOMNOŚĆ

 

Zawsze chętnie odpowiemy na pytania zainteresowanych młodych par. Można nas znaleźć na FB//FundacjaRasowyKundel

 

Fundacja Rasowy Kundel

 

Fundacja Rasowy Kundel