Międzynarodowe wesele w Pałacu Zdunowo

 

Są takie pary, jak Leila i Adam, które bardzo potrzebują pomocy konsultanta ślubnego. I nie dlatego, że nie mają czasu na organizację. Nie jest też powodem trudność logistyczna ich wesela. Ani też – mieszkanie poza granicami kraju. Potrzebują wedding plannera ze wszystkich tych powodów!

 

Zachęcam Was nie tylko do obejrzenia pięknego międzynarodowego wesela w Pałacu Zdunowo, sfotografowanego przez Magdalenę Piechotę.

 

Chcę byście przeczytali jak to jest, gdy ma się na głowie nie jedno, a dwa wesela. Tak, moi mili, ta para miała przed sobą niezwykłe zadanie organizacji dwóch wesel. A ja zostałam zaproszona, by po tej części globu zorganizować im międzynarodowe przyjęcie. Jak wygląda organizacja ślubu na odległość? I jak pracuje się głównie z panem młodym?

 

Zapraszam do poczytania historii ślubu tej pary.

 

Organizacja międzynarodowego wesela

 

Wyobraźcie sobie, że Leila i Adam na co dzień mieszkają w San Francisco. A dokładnie miesiąc przed ślubem w Polsce, organizowali ceremonię w Kalifornii. Mieli zatem dwa śluby i dwa przyjęcia na głowie. W tym jedno – na innym kontynencie, w innej strefie czasowej i z jeszcze innymi gośćmi! Czy wyobrażacie sobie organizację samemu dwóch tak wymagających przedsięwzięć?

 

Na szczęście oboje podzielili się obowiązkami i tak każdemu z nich w organizacji przypadło jedno wesele. Adam postanowił zająć się tym w Polsce. I co zrobił? Jak tylko przyjechał do kraju zaczął je organizować. Jedne z pierwszych kroków to były te, które doprowadziły do spotkania ze mną. Sam do końca nie wiedział, czy zdecyduje się na konsultantkę, ale chciał sprawdzić, czy jest mu potrzebna pomoc. I dobrze, że to zrobił.

 

Na spotkaniu nie mieliśmy wiele czasu. Adam, zabiegany pośród tysiąca spraw, chciał porozmawiać i upewnić się, że da radę zorganizować ślub bez mojej pomocy. Po wielu moich pytaniach dotyczących organizacji stwierdził jednak, że woli mieć kogoś na miejscu, kto mu w tym pomoże. Zaufał mi a ja wiedziałam, że zrobię wszystko, by wesele w Polsce było fantastyczne.

 

Tak zaczęła się nasza międzynarodowa korespondencja. I jak zobaczycie – da się współpracować z konsultantami na odległość, bez wielu spotkań, ale za to z wieloma mailami i rozmowami.

 

Adam był panem młodym bardzo mocno zaangażowanym w organizację, a do tego – miał konkretne wymagania. Dlatego wszystko musiało być perfekcyjne. Jeśli ktoś mnie zna to wie, że uwielbiam wyzwania. I dlatego stanęłam na wysokości zadania, by Adam i jego Leila byli zachwyceni. Czy byli? Dowiecie się na końcu tekstu :).

 

Ceremonia humanistyczna w Pałacu Zdunowo

Jestem wielką miłośniczką ceremonii humanistycznych. Pasują one do każdego człowieka, który pragnie, by jego ślub dopasowany do jego wizji.

 

Czasami pary decydują się na ślub symboliczny, bo szukają swojego sposobu wyrażenia miłości. A czasem – by móc zadecydować o każdym, najmniejszym szczególe. Mam wrażenie, że Leila i Adam zdecydowali się z każdego z tych powodów na tę jedną z najpiękniejszych ceremonii.

 

Jeśli ktoś z Was zawitał kiedyś do Pałacu Zdunowo to wie, że miejsce to ma swój niepowtarzalny klimat. Wszystko tu jest autentyczne, z nutką historii i pełne wysublimowanego smaku. I ten park, zabytkowy, ponad stuletni, w którego cieniu można schować gości i parę młodą. To było miejsce, które pasowało do tej pary.

 

Chcieliśmy, by otoczenie parku i pałacu nie zostało przebrane. Miejsce, gdy samo w sobie jest piękne, trzeba tylko podkreślić. Wystarczyły zabytkowe krzesła dla gości, dywan z płatków róż i miejsce ceremonii, które ozdobiliśmy jednym mocnym akcentem. Piękna drewniana złocona rama, przyozdobiona kwiatami, była tłem do całej ceremonii. Nie trzeba było więcej. Resztę stworzyła cała atmosfera i to, co działo się między ludźmi. To jak Leila i Adam mówili do siebie. Jak przenikało to uczucie do każdej komórki ciała zgromadzonych tam osób. Gdybym była w stanie opisać Wam te teksty przysięgi. Przysięgam – wzruszyli nimi chyba wszystkich wokoło.

 

I właśnie dla takich chwil organizuje się ceremonie ślubne – by pojawiło się na nim każde słowo, które chce wypowiedzieć para. Tylko taka ceremonia jest w stanie oddać istotę miłości dwojga ludzi. Przecież każdy tworzy inne uczucie. I dla każdego – scenariusz ceremonii jest inny.

 

Glamour przyjęcie w pałacowym namiocie

 

Przy międzynarodowych ceremoniach wspaniale sprawdzają się miejsca z nutką naszej historii i tradycji. Szczególnie te, które mogą zaoferować usługi na najwyższym poziomie. Postawiliśmy przy Pałacu Zdunowo transparenty nowoczesny namiot. Pięknie współgrał z historycznym otoczeniem.

 

Adamowi zależało na tym, by przyjęcie doskonale spinało polską tradycję z perską. To miał być ukłon w kierunku pochodzenia par i prezentacja kultur zgromadzonym gościom. To jest to, co polecam na każdym międzynarodowym weselu. Pokażcie swoje tradycje, jedzenie. Chociaż trochę, przez chwilę. Polonez odtańczony w zabytkowych parku i tradycja wykupienia noża do krojenia tortu. Nie trzeba wiele, wystarczy mały akcent.

 

A reszta – wedle oczekiwań par. Zobaczcie, że to wesele równie dobrze można by osadzić we Włoszech czy Kalifornii.

 

W Polsce poziom wesel nie odstaje od reszty świata. Mamy wspaniałych ludzi w branży i uważam, że organizujemy jedne z najlepszych wesel na świecie. I uwielbiam podkreślać to wysublimowanymi akcentami. Tutaj ogromną rolę odegrali dobrze dobrani usługodawcy, którzy stworzyli klimat prawdziwego międzynarodowego wesela glamour. Kwiaty, jedzenie, światło, atmosfera na parkiecie.

 

Dzięki współpracy z ludźmi, którzy świadczą usługi na najwyższym poziomie dostałam wspaniałe referencje:

 

Spinają profesjonalnie, dzięki Karina! Pamiętam naszą pierwszą rozmowę z Kariną przed którą zupełnie nie byłem przekonany że potrzebujemy konsultanta ślubnego i szczerze powiedziałem Karinie żeby mnie przekonała. Już po paru minutach i wszystkich pytaniach które mi zadała dotyczących organizacji wesela wiedziałem że to dobry wybór. Karina ma niesamowite doświadczenie w organizacji ślubów i wesel, zna mnóstwo podwykonawców, jest otwarta na pomysły, a i czasem szczerze powie że coś nie do końca pasuje albo czegoś może być za dużo. Dziękujemy za przepiękną ceremonię i wesele w Pałacu Zdunowo, było cudownie, a planowanie i komunikacja na odległość nie były przeszkodą w spięciu tego pięknego dnia, polecamy!

 

Dziękuje mojej parze za zaufanie i ludziom, bez których takich wesel nie byłabym w stanie zorganizować:

Lokal – https://www.palaczdunowo.pl/

Światło – https://strefaswiatla.com/

Dekoracje: http://rockandflowers.pl/

Namiot i krzesła: http://www.rajt.pl/

Tort: http://galeriaslodkosci.pl/

Muzyka: https://www.facebook.com/djmorepl/

Zdjęcia – https://magdalenapiechota.com/

 

Nie pozostaje mi nic, jak tylko zaprosić Was na ucztę dla oczu!

SPINKA KARINA

Międzynarodowe wesele w Pałacu Zdunowo