Iście Halloweenowa, mroczna stylizacja wesela czyli coś dla wielbicieli czerni, różu, pająków, straszydeł, fanów gotyku i rodziny Adamsów;) Jeżeli w ogóle myślicie o tego typu stylizacji, na pewno nie jesteście zwyczajną parą młodą, dlatego w tym artykule trochę poszaleję i pokażę różne ekstremalne, niecodziennie i nieco nieweselne rozwiązania.   1. KOLORYSTYKA W tej stylizacji proponuję bardzo wyrazistą kolorystykę; czerwień, czerń, fiolet, z połączeniem z bielą. Wyznaczyłam 3 najczęściej spotykane w tym motywie zestawienia kolorystyczne, które możesz dowolnie łączyć: 2. STYLIZACJA PARY MŁODEJ   Jeśli zdecydujecie się na tego typu motyw przewodni wesela to warto pomyśleć o niecodziennym stroju ślubnym, który będzie pasował do stylizacji. Panna Młoda może przemycić delikatne gotyckie klimaty w niektórych elementach sukni ślubnej czy też fryzurze. Możesz również wpiąć we włosy kilka pająków lub zaczepić sztuczną pajęczynę. A może czarna suknia ślubna? Twój narzeczony może wprowadzić np. motyw wampira lub Drakuli. Jeśli woli coś bardziej delikatnego może znaleźć srebrne spinki do mankietów w kształcie czaszek:     3. DEKORACJA  I PAPETERIA ŚLUBNA Atmosfera na sali będzie w tej stylizacji bardzo istotna; gra świateł, półmrok, odpowiednie kolory, musi być po prostu STRASZNIE! Świetnym rozwiązaniem jest użycie rekwizytów, których używa się najczęściej w Stanach Zjednoczonych do dekoracji domów w trakcie Halloween czyli pajęczyny, czaszki, szkielety, straszydła, pająki, nietoperze, czarownice, trumny oraz mnóstwo świec, które nadadzą klimat sali weselnej. Zaproszenia i winietki? Obowiązkowo ze szkieletami lub czaszkami.

 

Nie zapomnij o laleczkach woo doo i manekinie Frankensteina, może to on wystraszy teściową przy wejściu?

4. SŁODKOŚCI czyli  obowiązkowo słodkości „trick or treat”

Tort weselny może oczywiście dopełniać halloweenowy motyw wesela, czaszki, pajęczyny, pająki oraz dynie to najbardziej charakterystyczne elementy, które dekoracje cukiernik może umieścić na torcie:

Nie zapomnij o barze słodkości… Halloween bez słodyczy, to nie Halloween! W tej tematyce możesz poszaleć i zamówić, słodkie gałki oczne, kwaśne odnóża pająków, słodko-słone miotły czarownicy, lukrecjowe nietoperze, muffiny z nagrobkami czy jabłkowo-piankowe szczęki: Nie zapomnij również o drinkach i innych napojach, niech będą przyozdobione i udekorowane halloweenowymi gadżetami takimi jak słomki:         5. ATRAKCJE Na tego typu weselu, świetnym rozwiązaniem będzie szalona budka ze strasznymi przebraniami! Zakrwawione maski, sztuczna krew, wampirze zęby, oderwane kończyny i inne gadżety będą świetną zabawą i dla dzieci i dla dorosłych!   W Polsce coraz bardziej popularne są przebierane imprezy Halloween. Może i Twoi goście będą chcieli wpisać się w tematykę i przebiorą się w straszne stroje?   Straaasznie Was pozdrawiam, Kasia Czerny   Źródła zdjęć:   http://budgetdreamweddings.com/ http://www.bridalguide.com  http://anglocath.blogspot.com/ http://myinspiredwedding.com http://www.purpletrail.com/ http://www.northcoastzeitgeist.com/b http://www.purpletrail.com http://www.bridalguide.com/ http://nothingbutbeauty7.blogspot.com http://www.koronkowaeuforia.pl/ http://recipenewz.com/ http://images.search.yahoo.com/ http://www.bhg.com/halloween/ http://family.go.com/ http://www.tressugar.com/ http://breadandbuttermagazine.wordpress.com/ http://www.aliexpress.com/