Pewnie się zastanawiacie skąd pomysł na psychologa przy planowaniu ślubów? Przecież to takie proste – biała suknia, szczęśliwi nowożeńcy, suto zastawione stoły, alkohol, który jak źródło, tej nocy się nigdy nie kończy, olśniewajace dekoracje…

Otóż nie, to nie wszystko. Jestem psychologiem z wieloletnim stażem i wiem doskonale, że słowa to jedno, a oczekiwania i marzenia drugie. Planowanie uroczystości ślubnej, weselnej to przede wszystkim kontakt z drugim człowiekiem, a ludzie jak wiecie są różni i to ich pragnienia, potrzeby, marzenia musicie poznać, aby ten dzień pozostał w pamięci, nie tylko jako cudowna uroczystość, ale moment przejścia wraz z Wami na drugą stronę świata Alicji w krainie czarów. Psychologia pozwala dotrzeć do tych pragnień, które najczęściej nie są ubieranie w słowa. Odkrywa niewypowiedziane i dopowiada niedomówione. Dzięki bacznej obserwacji zachowań niewerbalnych, gestów, postaw ciała jesteście w stanie dotrzeć do samego sedna wyobrażeń o tym wymarzonym dniu. Kontakt z drugim człowiekiem, to również "wpływanie" na jego potrzeby, dzięki czemu możecie je łatwiej zrealizować.

Dzięki psychologicznym umiejętnościom….niezdecydowana, zmienna emocjonalnie Panna Młoda odnajdzie stan Nirvany, mający "węża w kieszeni, co do wydatków rodzic" zdecyduje się wydać każde pieniądze, byle uroczystość otworzyła z wrażenia na długo usta gościom i sąsiadom a nie zaproszonym ścisnęła z żalu żołądk. Umiejętności te spowodują, że wniebowzięty, a wcześniej oporujacy na wszystko teść wykrzyknie "Rączki całuję Pani Weddingplanerko, jest Pani lepsza niż moja ślubna!!" A ślubna czyli teściowa z bólem serca przyzna " miała Pani rację, moja przyszła córka wygląda lepiej niż ja.. Prawie jak Królowa o królewnie Śnieżce, w końcu psychologia to też trochę bajka bajka.  I wreszcie dzięki psychologicznym umiejętnościom niepewni dotychczas co, do istotności roli Weddingplanerki, już na zawsze uczynią Was w swojej pamięci Mistrzem Ceremonii stawiania się jednym i gwarantem pięknego życia. Piekna rola, czyż nie?!!

 Psychologia to też umiejętność negocjacji. Ile to razy słowa o wynagrodzeniu, ilości czasu jakiej potrzebujecie.. więzły Wam w gardłach?? I schodziłyście z drabiny finansowych oczekiwań??  A potem rezygnowałyście z planów podróży życia, na plany wyjazdu do galerii handlowej na nieco większe zakupy??

Nauczcie się korzystać z dobrodziejstw psychologii. Nauczcie się rozumieć potrzeby innych! Nauczcie się czynić marzenia spełnialnymi! Dzięki temu świat ślubów będzie również Waszą magią.

Psychologia ślubna to nowy, nowoczesny trend w przygotowaniach tworzenia wizji dnia ślubu, przyjęcia weselnego i wszystkich towarzyszących temu kontaktów interpersonalnych. To światowy trend do postrzegania człowieka nie tylko przez pryzmat potrzeb ciała, ale również duszy….. Umożliwia holistyczne podejście nie tylko do przygotowań uroczystości weselnych, jako do praktycznego wyzwania, ale pozwala w najbardziej konstruktywny sposób wejść głęboko w oczekiwania klienta – Pary Młodej.

Każdy człowiek jest inny, każda para ludzi to podwójny świat zbudowany ze wspólnoty, ale i różnic w postrzeganiu rzeczywistości, charakterów…To psychologia umożliwia nadanie marzeniom wspólnego kierunku. Umiejętności psychologiczne pozwalają weddingplanerce nazwać słowami i konkretnymi propozycjami to, co od zawsze stanowi niewypowiedziane marzenia o dniu stawiania się jednością przez dwojga ludzi.

Psychologia ślubna to otwarcie kreatywności umysłu nie tylko na praktyczne, wizerunkowe aspekty ceremonii zaślubin, ale przede wszystkim na realizację niewypowiedzeń i marzeń słowami nie nazywanych….Dzięki obserwacji gestów, postaw i całej komunikacji niewerbalnej psychologia pozwala dotrzeć do najbardziej prawdziwych i najgłębszych oczekiwań i wyobrażeń pierwszego dnia, w którym życie zaczyna nabierać wymiaru My, a nie Ja…

Psychologiczne umiejętności pozwalają czytać między słowami i rozumieć między wierszami. Pozwalają na poznanie człowieka, jego charakteru, temperamentu, wizji świata i jego piękna, takiego jakim widzi go Para Młoda i jak chciałaby go stworzyć…To również wiedza potrzebna do negocjowania warunków wynagrodzenia i roli weddingplanerki, ze wszystkimi jej aspektami. To umiejętność dyskusji na zazwyczaj trudne, finansowe tematy. I mocny argument przy biznesowych rozmowach o kosztach i zyskach….

Dzień zaślubin to początek pięknej podróży w znane i nieznane. Ważne, aby ten moment na zawsze był zapamiętany jako najpiękniejszy prolog wejścia w Nowe. Psychologiczne podejście to więc nie tylko realistyczne podejście do kontaktów z Parą Młodą, to zdobycie zaufania, akceptacji, często przyjaźni i zbudowania relacji, które staną się podwaliną do zbudowania pięknych wspomnień i szacunku do pracy weddingplanerki. Już na zawsze uczynią z Niej pierwszą, ważną osobę świadczącą o pięknej miłości, współtworzącą jej początki i dającą gwarancję, że uczucie już zawsze będzie w tak pięknym wydaniu, jak tego dnia….Psychologia ślubna to wiatr w żagle nowego życia, nowych planów i wiara, że człowiek to piękno, a jego marzenia to bajka, którą warto pracą weddingplanerki opowiedzieć

Psychologia dla wedding plannerek