Ślub Oli Kwaśniewskiej i Kuby Badacha

Ślub sezonu – przed nami!!! 22 września, czyli już w tę sobotę, na ślubnym kobiercu stanie Ola Kwaśniewska i Jakub Badach. Spekulacji na temat ich ślubu, rozstań i powrotów, wydawanych na uroczystość pieniędzy nie ma końca. Wszystko zaczęło się od zaręczyn i trwa do dnia dzisiejszego. I pewnie jeszcze długo po ślubie będziemy mogli czytać o faktach i mitach z ich ślubu. Podobnie jest przy każdym większym ślubie, a ślub córki pary prezydenckiej – to jest wydarzenie roku. Podobnie jak Ola teraz, tak Chelsea Clinton w 2010 roku była na pierwszych stronach gazet i serwisów informacyjcnych, które przekrzykiwały się coraz to nowszymi wiadomościami na temat ślubu. I jak zwykle w takich sytuacjach – więcej w tym wszystkim było domysłów, niż oficjalnych informacji. Łatwo się w tym wszystkim pogubić, dlatego postanowiliśmy zebrać dla Was wszystkie informacje o ślubie Oli i Jakuba w jednym miejscu.

CEREMONIA

Para Młoda i osoby zaangażowane przy organizacji ślubu i wesela słynnej pary starają się trzymać wszystkie fakty w tajemnicy. Nie do końca znane jest miejsce ślubu, ale podaje się, że będzie to Katedra Polowa Wojska Polskiego na Warszawskiej Starówce. Tutaj nie idą w ślady rodziców Oli – Państwo Kwaśniewscy mieli dwa śluby – cywilny w 1979 r, a Kościelny dopiero w 2006 r. Powód? Aleksander Kwaśniewski jest ateistą, a Jolanta katoliczką. Dopiero ponoć po śmierci Papieża udało się jej namówić męża na wspólne wypowiedzenie sakramentalnego "tak" wśród najbliższych przyjaciół i rodziny. Szukając informacji na temat ich ślubu niestety niewiele możemy w sieci znaleźć.  Z pierwszej uroczystości dostępne jest tylko jedno zdjęcie. Natomiast ślub kościelny Państwa Kwaśniewskich w 2006 roku był bardzo kameralny i cichy, odbył się podobno w Pałacowej Kaplicy. Jedno jest pewne – bardzo skrupulatnie dawkują informacje o swoim ślubie. Przyda im się to przy pilnowaniu, by zbyt wiele informacji o ślubie i weselu ich córki nie dostało się do sieci!

PRZYJĘCIE

Miejscem wesela natomiast będzie prawdopodobnie luksusowy hotel Narvil w Serocku. Jest to bardzo nowoczesny kompleks, dlatego możemy przypuszczać, że Para Młoda będzie stawiała na elegancję, ale w nowoczesnej odsłonie.

Podobnie jak na ślubie innej słynnej córki prezydenckiej pary, Chelsea Clinton, tak i na ślubie córki państwa Kwaśniewskich goście zostali poproszeni o nieprzynoszenie aparatów i telefonów komórkowych. Ma to zapobiec wyciekaniu zdjęć z prywatnej uroczystości. Jednak jak zapowiada Aleksander Kwaśniewski – dziennikarze będą mieli okazję do zrobienia zdjęcia, ale w odpowiednim miejscu i czasie.

Podobieństwo w ślubie Clintonówny i Kwaśniewskiej widać także w liczbie zaproszonych gości – ma być ich 400 osób! I zarówno u Clintonów jak i u Kwaśniewskich problem polegał na sporządzeniu listy gości. I tu i tu zostały zaproszone i …pominięte wielkie nazwiska. W obu przypadkach niektórzy poczuli się urażeni pominięciem, a inni cieszyli się z faktu dostania się na listę. U Kwaśniewskich ponoć bawić się będą Ryszard Kalisz, Marek Siwiec, Wojciech Olejniczak, Edyta Herbuś i Mariusz Treliński oraz członkowie zespołu Poluzjanci, w którym Badach jest wokalistą. Na liście gości znalazła się także projektantka sukni Oli, Sabrina Pilewicz. Podobnie było u Clintonów, gdzie projektantka sukni ich córki znalazła się na liście gości – a była to Vera Wang.

Co do menu, dekoracji, atrakcji i innych szczegółów wesela informacji brak! Jedno czego możemy się spodziewać to z pewnością wyrafinowanej elegancji, którą na co dzień widać w rodzinie Kwaśniewskich. Zapewne niejedna z rad przekazana przez Panią Jolantę w swojej książce została wykorzystana podczas organizacji przyjęcia. Szczególnie, że to właśnie Pani Kwaśniewska była głównym organizatorem przyjęcia córki. Możemy być pewni, że od momentu zapraszania aż do ustalania szczegółów przyjęcia przestrzegane były wszystkie zasady savoir – vivru.

STROJE ŚLUBNE

Suknia ślubna

Jak wspominała sama Jolanta Kwaśniewska w swoich "Lekcjach Stylu dla par" – suknia ślubna to najważniejszy element przygotowań dla każdej przyszłej Panny Młodej.

Dlatego i pewnie sama Ola miała nie lada orzech do zgryzienia, by znaleźć tą wyjątkową suknie. Dlatego może właśnie postawiła na dwie kreacje w tym dniu?

Spekulacji było mnóstwo. Możemy przeczytać, że Ola dostała wiele projektów (propozycje projektantów TUTAJ), w tym od La Manii.

Najczęściej jednak pojawia się nazwisko projektantki Sabriny Pilewicz, która przygotowuje na ślub dwa projekty sukni. Do ołtarza prawdopodobnie Ola wybrała model zwany "narodowym", w którym Rozalia Mancewicz wystąpiła na gali Miss Universe w 2011 roku. Ma być on jednak zmodyfikowany – ma być przedłużona o kilka centymetrów, z jasnymi haftami i pokryty kryształami Swarovskiego. A cena? Jak zwykle domysłom nie ma końca – prasa podaje cenę około 10 – 12 tysięcy złotych.

O drugiej, nieoficjalnej sukni niewiele wiadomo. Możemy tylko wyczytać, że będzie kosztować około 8 tysięcy złotych.

Natomiast garnitur Pana Młodego nie jest już tak ważną informacją, bowiem jedynie można przeczytać wzmianki, że Kuby strój będzie szyty na miarę. Ale gdzie i za ile – do końca nie wiadomo. Za to paparazzi chętnie śledzili Aleksandra Kwaśniewskiego i wypatrzyli go w ekskluzywnym domu mody z takimi markami  jak Yves Saint Laurent, Giorgio Armani, Gucci czy Bottega Veneta. Wprawni badacze tematu zauważyli, że garnitur Ojca Panny Młodej może kosztować od 8 do 14  tysięcy złotych. Nie spotkałam za to ani jednej informacji o tym, jak będzie ubrana Jolanta Kwaśniewska. Czy świadczy to o tym, że Pani Prezydentowa jest przewidywalna i … wszyscy wiemy, że zawsze wygląda pięknie? Jedynie o czym można przeczytać to informacje o dietach, zabiegach kosmetycznych i wizytach w klinikach chirurgii estetycznej, które śledziły tabloidy. Czyżby Ola wydała podobne dyspozycje swoim rodzicom, co Chelsea Clinton swojemu ojcu? Córka Hillary i Billa Clintonów postawiła tylko jeden warunek swojemu ojcu – ma w dniu ślubu wyglądać dobrze co oznaczało …zrzucenie kilku kilogramów.

OBRĄCZKI

Podobno Ola i Kuba dostaną obrączki od firmy Apart. Wprawdzie oficjalnie przedstawiciele firmy milczą na ten temat, możemy jednak znaleźć informację o obrączkach najwyższej jakości z żółtego złota z diamentami wartych około 5 tysięcy złotych. Jaka jest prawda? Apart zapewnia, że wszelkich informacji będzie mógł udzielić dopiero po ślubie słynnej pary. Zatem przekonamy się już niebawem.

KILKA RAD

A na podsumowanie mam kilka rad dla gości – po pierwsze według zaleceń Pani Jolanty – nie wolno przyćmić Panny Młodej. Dlatego drogie Panie – pamiętajcie o tej zasadzie wybierają się na ślub. I jeśli w zaproszeniach drodzy goście była informacja o strojach – zastosujcie się do niej.  Po drugie – jeśli Para Młoda nie życzyła sobie kwiatów to należy tę prośbę spełnić. Po trzecie – jeśli była lista prezentów – to pamiętajcie, aby się jej trzymać. Po czwarte – nie róbcie zdjęć parze młodej i nie publikujcie ich nigdzie w sieci bez zgody nowożeńców. Po piąte – bawcie się dobrze, a jeśli coś Wam się nie podoba – nie komentujcie tego publicznie. A Parze Młodej przypominam – podczas przysięgi patrzcie sobie w oczy, łapcie chwilę, bo ten dzień strasznie szybko mija i przede wszystkim – bawcie się ze swoimi gośćmi, a wesele będzie trwało do rana!!!

PODSUMOWANIE

Jedną z potwierdzonych informacji jest ta dotycząca nazwiska po ślubie. Jak zadeklarowała sama Aleksandra Kwaśniewska – zostaje przy swoim nazwisku rodowym. Dlaczego? – To jest, szczerze mówiąc, przedziwne. Tak, jakbym w ciągu tej jednej godziny, kiedy przysięgam wierność po grób pewnemu facetowi, przeistoczyła się z Oli w Kasię. Uważam, że jest to jednak odebranie nam ważnego elementu naszej tożsamości – mówiła w wywiadzie udzielanym Vivie.

Jak oszacował jeden z tabloidów, wesele Kwaśniewskiej będzie kosztować około 250 tysięcy złotych. Co to jest w porównaniu z 3 mln dolarów za przyjęcie Clintonów! Jednak nie liczą się pieniądzę, bo każdy wydaje według zasobności własnego portfela. Najważniejsze, aby ślub był początkiem długiej drogi. A jak sam Aleksander Kwaśniewski mówi – sami z żoną są przykładem szczęśliwego małżeństwa od ponad 30 lat i wierzą, że przekazali córce tajniki na szczęsliwe i długie małżeństwo ! I tego im właśnie serdecznie życzymy 🙂

Marysia Zając

Źródła informacji i zdjęć: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Slubjolantyialeksandra.jpg&filetimestamp=20051025004328 http://www.lansik.pl/30192/oto-suknia-slubna-kwasniewskiej-zdjecia/ http://kobieta.interia.pl/konkursy/news-lekcja-stylu-dla-par,nId,604230 http://www.fakt.pl http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-1299334/Chelsea-Clinton-Wedding-Pictures-Bill-Hillary-happy-daughter-walk-aisle.html http://www.chelseaclintonweddingwatch.com/ http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,8194319,Obama_nie_zostal_zaproszony_na_slub_Chelsea_Clinton_.html http://www.huffingtonpost.com/2010/07/31/chelsea-clinton-wedding-f_0_n_666164.html http://www.papilot.pl/ http://www.plotek.pl http://www.pudelek.pl