Śluby plenerowe nie są już w naszym kraju rzadkością, z roku na rok przybywa par, które chcą przyrzekać sobie miłość pod chmurką.

Organizacja ślubów (i organizacja wesel!) w plenerze to nasza specjalność – dowiedzcie się o tym jeszcze więcej!

Ślub plenerowy a formalności

Organizacja ślubów w plenerze na początku wygląda dokładnie tak samo jak w każdym innym przypadku – musicie zacząć od ustalenia przed kim chcecie składać swoją przysięgę.

Jeżeli ma to być ślub humanistyczny, to nic nie stoi Wam na przeszkodzie. Wystarczy znaleźć odpowiedniego celebransa (osoba przeprowadzająca ceremonię), miejsce i… to wszystko.

Jeżeli jednak decydujecie się na ślub cywilny, musicie w pierwszej kolejności uzyskać zgodę Urzędu Stanu Cywilnego. Kolejnym obowiązkiem jest wyjaśnienie w formie pisemnej, dlaczego chcecie swój ślub zorganizować poza USC.

Pozostałe formalności załatwia się tak samo, jak w przypadku ślubu cywilnego w urzędzie. Już w tym momencie możemy być Wam potrzebni – konsultantka ślubna zawsze dopilnuje, aby wszystkie dokumenty znalazły się w odpowiednim miejscu na czas.

o jest najważniejsze w organizacji ślubu plenerowego?

Przede wszystkim musimy oczywiście zaaranżować miejsce, w którym usiądzie para młoda. Niezbędne są również miejsca dla świadków oraz dla osoby prowadzącej ceremonię. Potrzebne nam będą: stół, przynajmniej cztery krzesła (para młoda oraz świadkowie). Jeśli jest to ślub cywilny, musimy również zadbać o to, aby można było przywiesić godło.

Na ślubie obecni będą goście – potrzebne są więc miejsca i dla nich. Ostatnie elementy to sprzęt nagłaśniający (aby wszyscy dokładnie słyszeli Waszą przysięgę) oraz wystrój miejsca zaślubin, czyli kwiaty, dywan, ewentualnie altana nad Waszymi głowami.

 

Wybierzmy Wasze idealne miejsce

Śluby w plenerze mają to do siebie, że możemy je zorganizować… praktycznie wszędzie! Nasza agencja ślubna Perfect Moments ma na swoim koncie naprawdę sporo tego typu realizacji, więc mamy także sporo propozycji!

Zazwyczaj pary młode, które chcą powiedzieć sobie „tak” w plenerze, decydują się na przepiękne ogrody, rozległe parki lub urokliwe dworki znajdujące się pośród zieleni. Takie rozwiązania są o tyle wygodne, że są możliwe do zrealizowania nawet w samym sercu miasta.

 

Dziś, gdy śluby plenerowe są coraz popularniejsze, różne lokale, hotele i restauracje dają nam możliwość skorzystania z ich ogrodów. Warto jednak także zaszaleć w najważniejszym dniu życia, a nasza agencja ślubna realizowała już naprawdę oryginalne pomysły: śluby w górach, śluby nad morzem. Opowiedz nam o swojej ślubnej fantazji, a my powiemy jak ją przeistoczyć w rzeczywistość!

 

A co z weselem?

Nie wszystkie pary młode decydują się na przyjęcia ślubne. Jeśli jednak chcemy uczcić ten piękny dzień ze swoimi gośćmi, możemy to także zrobić w plenerze.

Organizacja wesel to nie lada wyzwanie – ale nie dla Perfect Moments! Zawsze pamiętamy, że warto zabezpieczyć się przed niepogodą. Proponujemy różne rozwiązania, a najpopularniejszym wyjściem jest wynajęcie specjalnego namiotu. Konsultant ślubny pomoże w jego wyborze, zaproponuje wymiar odpowiedni do liczby gości.

Jednak namiot to nie jedyne sposób na deszcze lub mocne słońce – możemy zdecydować się na wesele pod ogromną altaną lub w sali weselnej, która jest w pełni przeszklona i połączona jest z tarasem.

 

 

Do czego potrzebny jest konsultant ślubny?

Organizacja ślubów (zwłaszcza w plenerze) nie jest prostym zadaniem – dlatego warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług, jakie oferuje konsultant ślubny. Osoba taka dopilnuje za Was, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

 

Jednak wedding planner może dla Was zorganizować także wszelkiego rodzaju przyjęcia rodzinne: urodziny (zwłaszcza te okrągłe), jubileusze, baby shower. Organizacja przyjęć (przyjęcia biznesowe, organizacja bankietów, organizacja gali) to nasza pasja. Spinamy przyjęcia każdego rodzaju!

Wykorzystajcie naszą kreatywność i możliwości, aby Wasze najważniejsze chwile były naprawdę perfekcyjne.

Karina Ciosk

Perfect Moments oddział Kielce

Wszystkie zdjęcia wykorzystane w artykule pochodzą z realizacji Agencji Ślubnej Perfect Moments.

 

Ślub w plenerze- jak się organizuje?