Studniówka – jak zorganizować tę najważniejszą noc maturzystów?

Rozpoczął się nowy rok, a wraz z nim sezon studniówkowy. Uczniowie ostatnich klas liceum i technikum nie potrafią doczekać się tego pierwszego – a często i najważniejszego – balu w życiu. Jak sprawić, aby studniówka była niezapomniana?

Stylowa studniówka? Tylko ze Spinkami!

Co ma wspólnego studniówka ze Spinkami? Już odpowiadam – na co dzień organizujemy najbardziej stylowe śluby, przyjęcia i eventy. A studniówka jest przecież najważniejszą imprezą w życiu młodego człowieka!

Najlepszą decyzją komitetu rodziców będzie więc zatrudnienie profesjonalistów, którzy zorganizują wszystko od A do Z. Przygotowania do tej jednej nocy często zaczynają się jeszcze na rok przed samym wydarzeniem, a czasem jeszcze wcześniej – to naprawdę spore przedsięwzięcie!

Po pierwsze: lokal i transport

Zaczynamy od podstaw: wstępnego oszacowania, jak duży lokal będzie nam potrzebny. Na bale studniówkowe zaproszonych zostaje kilkaset osób, wszyscy maturzyści wraz z osobami towarzyszącymi, nauczyciele. Poszukiwania idealnej sali mogą być trudną sprawą… Co prawda na przełomie stycznia i lutego odbywa się mniej wesel, jednak zazwyczaj potrzebna jest naprawdę spora sala – a tych w okolicy szkoły jest jednak niewiele. Jeśli zaś lokal znajduje się w pewnej odległości od miejsca nauki, trzeba pamiętać o zorganizowaniu transportu.

Na szczęście w kwestii wyszukiwania lokali i zarządzania logistyką jesteśmy mistrzyniami. Znajdziemy najlepszą salę, adekwatną do wymagań i budżetu, a co najważniejsze – do ilości mających się bawić gości. Często lokale chcąc wypełnić kalendarze rezerwacji obiecują, że wszyscy się zmieszczą, a gdy zaczyna się impreza… okazuje się, że jest ciasno i nie można nawet głębiej odetchnąć.

W zależności od liczby gości, którzy będą potrzebowali transportu, wynajmiemy duże autobusy lub mniejsze busiki. Dla pojedynczych osób, które chcą zaskoczyć wszystkich wejściem z prawdziwą klasą, znajdziemy limuzyny – czy można bardziej elegancko rozpocząć studniówkę? Dzięki nam wszyscy dotrą na miejsce na czas, a wtedy rozpocznie się prawdziwa zabawa!

Po drugie: menu imprezy

Żeby jednak dobrze się bawić, musi być wszystko przygotowane. Przed maturzystami cała noc tańców – na pewno zgłodnieją! Dlatego kolejnym krokiem jest znalezienie firmy cateringowej lub ustalenie menu z szefem kuchni wybranego lokalu.

Często komitety rodzicielskie poprzestają na znalezieniu sali i resztę oddają w ręce menadżerów i właścicieli danego lokalu. To błąd! Oczywiście, istnieje szansa, że współpracują oni ze świetnymi podwykonawcami – jednak my zawsze osobiście wszystkiego dopilnowujemy. My, agentki Spinki, wszystko testujemy i sprawdzamy, tak aby w czasie imprezy nie było przykrej niespodzianki. Ustalamy co pojawi się na stołach, jak zostanie podane.

Dlaczego to tak istotne? Otóż studniówka to pierwszy bal w życiu młodych ludzi – stanie się więc na pewno wzorem dla każdych kolejnych. Ważne, żeby maturzyści nie tylko wiedzieli wszystko, co potrzebne im jest na maturze, ale także żeby poznali podstawy savoir-vivre’u i etykiety. Co jeść? Jak jeść? Jak powinny być nakryte stoły? Jak dobierać menu? Studniówka w tym rozumieniu staje się balem pokazowym – przykładem wystawnych przyjęć na kolejne lata już dorosłego i stylowego życia.

Po trzecie: dekoracje

Kiedy przystrojenie sali pozostaje w rękach lokalu, często robione jest to bardzo sztampowo. Na ścianach pojawią się balony, u sufitu rozwieszone zostaną serpentyny, a na głowy będzie spadał deszcz konfetti… NIE! Nie zgadzajcie się na festiwal kiczu i studniówkowe kinder party!

Nauczyciel nie tylko uczy młodych ludzi konkretnego przedmiotu – historii, matematyki czy języka polskiego – ale wraz z rodzicami kształtuje także ich gust i poczucie dobrego smaku. Studniówka to okazja, aby pokazać młodym ludziom, jak powinno wyglądać stylowe przyjęcie. Jak dekorować z klasą? Obrusy nie muszą koniecznie być białe (hitem są ciemne!), klimat zapewnią odpowiednio rozmieszczone i dobrane świece, nie można też zapomnieć o papeterii: winietkach, oznakowaniu stołów.

Mamy dostęp do najlepszych dekoratorów, którzy specjalizują się w stylizowaniu przyjęć. Dobierany zostaje motyw przewodni, kolory mieszane są ze smakiem, nie pojawiają się tandetne ozdoby – tak powinna wyglądać prawdziwa studniówka. To najważniejszy bal w życiu młodych ludzi, a można sprawić, że będzie także najpiękniejszym.

Po czwarte: muzyka, stroje i fotografia

Czy jakikolwiek bal może obyć się bez muzyki? Oczywiście, że nie! Zacznijmy jednak od tego, czego maturzyści będą musieli się nauczyć jeszcze przed maturą – czyli od poloneza. Taniec ten może spędzać sen z powiek, jednak nie ze Spinkami! Znajdziemy nauczycieli, którzy z pasją przekażą kroki i wyczucie rytmu uczniom.

Polonez opanowany – ruszamy więc do tańca! Bezproblemowo dopasowujemy oprawę muzyczną do wybranej stylistyki studniówki. Możemy zatrudnić zarówno doskonały zespół grający muzykę na żywo, jak i DJa, który rozkręci każdą imprezę!

Skoro studniówka jest balem, to należy pamiętać o dress codzie, czyli długich sukniach i garniturach. Rolą rodziców i nauczycieli w tak wyjątkowej chwili jest przekazanie maturzystom, jakie stroje obowiązują podczas tego typu uroczystości. Niech młodzi ludzie już teraz uczą się, jak ubierać się adekwatnie do sytuacji! Krótkie sukieneczki i sportowe buty? Absolutnie nie!

Sala jest już przygotowana, maturzyści wystrojeni, muzyka gra… Nie, nie zapomnieliśmy o fotografie 😉 To on uwieczni bal studniówkowy na zdjęciach i/lub filmach. Zazwyczaj filmy studniówkowe oglądane są raz lub dwa razy w życiu (i to zazwyczaj tuż po imprezie…) – z nami nie będziecie mogli przestać wracać do tej nocy!

 

Już koniec? Otóż nie – to dopiero początek organizacji studniówki. Więcej tajemnic zawodowych jednak nie zdradzam 😉

 

Dziękujemy https://www.facebook.com/PROstudniowka/ za udostępnienie części zdjęć i filmu 🙂

Studniówka – jak zorganizować tę najważniejszą noc maturzystów?