Każda Para Młoda marzy o tym, aby to właśnie ich ślub był niezapomniany. Motyw przewodni wesela powinien być zgodny z naszymi upodobaniami. Większość osób decyduje się na tradycyjne rozwiązania, jednak tego szczególnego dnia warto wykazać się kreatywnością. Industrialne wesele nie jest trudne do zorganizowania, a z pewnością zrobi ogromne wrażenie na wszystkich zaproszonych gościach. Należy również podkreślić, że styl industrialny jest aktualnie numerem jeden wśród ślubnych trendów. Z pewnością powinny wziąć go pod uwagę Ci, którzy cenią sobie nowoczesność urozmaiconą nutką vintage.

Sala weselna o surowym charakterze.

Wesele w stylu nowoczesnym jest niczym połączenie dwóch epok. Należy jednak pamiętać, że wciąż dominującym stylem jest tutaj nowoczesność. W pierwszej kolejności należy wybrać odpowiednie miejsce. Powinno mieć ono unikatowy charakter. Istotnym jest to, aby była to sala o nieco artystycznym wyrazie. Dekoracje nadają oryginalności, jednak często są one niewystarczające, jeśli wnętrze jest niedopasowane do motywu przewodniego. Ciężko wyobrazić sobie przekształcenie pomieszczenia zaaranżowanego w pałacowym stylu na styl industrialny.

Dobrze jest, aby sala weselna łączyła minimalizm oraz geometrię. Najlepiej, aby klimat w niej panujący był dość surowy. Ma on nawiązywać np. do opuszczonych fabryk, czy też hal loftowych. Im więcej wolnej przestrzeni, tym lepiej. Ściany powinny być utrzymane w neutralnej kolorystyce. Strzałem w dziesiątkę będzie również kamienna lub betonowa posadzka.

 

Niesztampowe dekoracje ślubne

Dekoracje ślubne pełnią bardzo ważną rolę, gdyż uwypuklają charakter imprezy. Istotnym jest jednak to,aby nie przesadzić, gdyż styl industrialny nie lubi przepychu. Niestandardową ozdobą będą widoczne kable instalacyjne. Zjawiskowo prezentuje się również oświetlenie w postać żarówki wiszącej na przewodzie. Przepięknie będą wyglądać również kwiaty umieszczone w przezroczystych pojemnikach. Mogą być one wypełnione np. kamieniami. Zamiast klasycznych numerków na stół warto wykorzystać tabliczki wykonane z metalu. Industrialna powinna być również zastawa – odpadają wszelkie kwieciste naczynia, czy też zdobione sztućce. Alternatywą dla błyszczącego srebra jest nietuzinkowy mat. Zwróćmy uwagę również na stoły i krzesła. Brak obrusów wpasuje się do klimatu wesela. Krzesła również nie powinny posiadać przykrycia. Warto pomyśleć o modelach metalowych, które przypominają nieco krzesła barowe.

Samochód ślubny może zostać przyozdobiony za pomocą puszek. Niezbyt udanym pomysłem są kokardy, czy też kwiaty. Bardziej odważne pary mogą po prostu przyjechać rowerem.

Nie można również pominąć stylizacji Nowożeńców. Sprawdzi się tutaj zasada „im prościej, tym lepiej”. Biżuteria w formie łańcuchów, spinki do koszuli imitujące śruby, widoczne zamki błyskawiczne – detale grają pierwsze skrzypce.

Sesja ślubna także musi odbywać się w wyjątkowym miejscu. Ciekawą propozycją jest oczywiście stara fabryka, dworzec, komunikacja miejska, czy też most.

Magdalena Gałczyńska REDUTA

http://reduta.pl/

 

Wesele industrialne – jak zorganizować?