Wesele w Muzeum Manggha w Krakowie 

 

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie to nie tylko przestrzeń kultury. To właśnie tu można zorganizować nowoczesne wesele z klimatem, którego z niczym innym nie da się porównać. Wiedzą o tym Agnieszka i Jakub, moja para młoda. Przejechaliśmy pół Małopolski, by znaleźć dla nich miejsce na wesele totalnie w ich stylu.

 

Miejskie wesele w muzeum Manggha w Krakowie 

Jako wedding plannerka, przy organizacji ślubu, na pierwszym miejscu stawiam dopasowanie wszystkich elementów do stylu i estetyki mojej pary młodej. Czasami trochę trwa nim znajdziemy to coś co sprawi, że panna młoda poczuje radość, a pan młody dostrzeże w oczach ukochanej błysk w oku.

 

Minęło wiele czasu nim znalazłam miejsce na wesele w Krakowie, któremu moja para powiedziała „tak”. Szukaliśmy przestrzeni idealnej na organizację kameralnego, ale nowoczesnego przyjęcia w województwie małopolskim. Ale to nie wszystko. Agnieszce i Jakubowi zależało na miejscu, które będzie tłem dla ważnej dla nich uroczystości. Musiał być to lokal idealny także na ślub w plenerze. Przeszukując Małopolskę znaleźliśmy takie w samym centrum Krakowa – był to taras Muzeum Sztuki Japońskiej Manggha.

 

Muzeum Manggha w Krakowie oferowało przestrzeń, która sama w sobie jest niezwykła. To tu odbywają się spotkania przed wernisażami. To w tej kawiarni turyści mogą pić kawę z widokiem na Wawel. I to właśnie tu, na tym tarasie, Agnieszka i Jakub zapragnęli powiedzieć sobie „tak”.

 

Ślub w plenerze z widokiem na Wawel 

 

Ślub plenerowy ma swój niepowtarzalny klimat. Jednak by tak było, trzeba go doskonale zorganizować. Jako konsultantka ślubna muszę przewidzieć wszystkie kwestie, by go dobrze zaplanować.

 

Wybór miejsca uroczystości plenerowej nie jest łatwy. Od początku trzeba równocześnie zaplanować dwa śluby. Tak, dobrze czytacie. Muszę mieć zorganizowane dwie ceremonie. Jedna stanowi główny i wymarzony ślub pary młodej pod chmurką. A druga – plan b, gdyby z tej chmurki zaczął padać deszcz. Rodzi to mnóstwo dylematów, począwszy od tego kto ewentualnie będzie wszystko przenosił (same konsultantki nie dadzą rady) i przede wszystkim – gdzie? Dlatego wybierając miejsce na ceremonię, trzeba mieć to na uwadze.

 

W przypadku organizacji ślubu plenerowego w Muzeum Manggha wiedziałam, że w razie niepogody schowamy się w środku. Gorzej przez to miała Ania z BeDeko. Musiała zaplanować dekoracje, które łatwo przeniesie się do lokalu pamiętając przy tym, by podobały się Agnieszce. Oczywiście, jak pracuje się z profesjonalistami, nie ma z tym problemu. I to jest kolejny element ważny w planowaniu ślubu – musicie ufać tym, z którymi planujecie swój ślub. Moja para zaufała, że będzie idealnie i tak było.

 

Wyobraźcie sobie, że tego dnia w Krakowie pogoda nie sprzyjała plenerom. Nad miastem wisiała granatowa chmura, która uparcie krążyła nad miastem. Na szczęście postraszyła tylko i plan b pozostał w scenariuszu ślubnym. Gdy wszyscy schowali się na uroczysty obiad, spadł deszcz, który tylko dodał całej sytuacji romantyzmu.

 

Nowoczesne krakowskie wesele 

Kraków ma swój klimat, którego nie znajdziecie w innym mieście w Polsce. W organizacji tego ślubu zależało mi, by pokazać jak można stworzyć nowoczesne przyjęcie weselne wplatając w nie artystycznego ducha tego miasta.

 

Udało się stworzyć klimat eleganckiego wesela, trochę z elementami retro w postaci kompozycji kwiatowych. Do tego nowoczesne krzesła i kawiarniana przestrzeń, która tak idealnie pasuje do krakowskiego klimatu. I ten taras, z którego można podziwiać Wisłę i królewskie korzenie miasta – Wawel. Nie można sobie wyobrazić lepszego miejsca na nowoczesny ślub plenerowy w miejskim, ale krakowskim stylu.

 

Cieszy mnie niezmiernie fakt, że nie tylko moja para była zachwycona swoim ślubem (dostałam od nich wzruszające referencje). Goście bawili się wspaniale, co z pewnością było też zasługą DJ-a Jegomościa, który potrafi zapełnić parkiet nawet na małych przyjęciach.

 

Zobaczcie zresztą sami – zapraszam na wesele do Mangghi w Krakowie.

 

PS

 

Poznajcie tych, z którymi tworzyłam to wesele w Krakowie:

 

Organizacja ślubu i wesela i koordynacja- konsultantka ślubna Agata Papież, Anna Tomalak, Iza Gołacka

 

Fotografia ślubna – Wawrzykowski Team

Lokal na wesele – Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie

Prowadzenie ceremonii – Ślub w plenerze

Dekoracje lokalu i miejsca przyjęcia- Be Deko

Oświetlenie – Ilumi Dekoracje Świetlne

Papeteria ślubna –  Pracownia na 2 piętrze

Muzyka i prowadzenie przyjęcia –  DJ Jegomość

Suknia ślubna – Anna Kara

Makijaż ślubny  Joanna Śliwińska

Barmani –  Make&Shake

 

 

Jeśli spodobał Ci się ślub plenerowy w Krakowie to zobacz ten ŚLUB HUMANISTYCZNY W PLENERZE  https://www.agencjaspinki.pl/blog/wesela-ze-spinkami/Slub-humanistyczny-z-industrialnym-weselem-w-tle

 

 

Wesele w Muzeum Manggha w Krakowie