wesela-plenerowe

fot. ARCHIWUM PERFECT MOMENTS

Jak wyglądają przygotowania do tak niezwykłej imprezy, jaką jest niewątpliwie wesele w plenerze? Najczęściej organizujemy wesele w plenerze przy lokalu, w ogrodach danego lokalu. Na rynku istnieje wiele firm, które ustawiają przepiękne namioty, z elegancką galą przy suficie, drewnianą podłogą, z eleganckimi żyrandolami, z możliwością wynajęcia nagrzewnic, aby w nocy goście nie zmarzli. Nawet jeśli organizuje się wesele w miesiącach ciepłych, to trzeba pamiętać, że noce bywają chłodne i nie można pozwolić, by goście zmarzli. Nie trzeba także martwić się deszczem, namioty są wodoodporne, a boki tych namiotów można zamknąć.

2

Szczegóły organizacji wesela w plenerze zawsze ustala się z lokalem. Jeśli istnieje możliwość wypożyczenia stołów i krzeseł z lokalu, wtedy nie musimy ich już wypożyczać. Jednak jeśli lokal nie wyrazi zgody, trzeba poszukać firmy wypożyczającej krzesła, stoły, a nawet zastawy stołowe, obrusy i pokrowce na krzesła. W przypadku, gdy rozstawia się namiot w ogrodach własnego domu, wtedy trzeba spełnić pewne warunki dla obsługi cateringowej (są to zazwyczaj przyłącza do ciepłej i zimnej wody, odpowiednie miejsce do ustawienia się obsługi, itd.). Tego typu ustalenia odbywają się wówczas, kiedy zna się już miejsce wesela plenerowego, a firma cateringowa przeprowadziła inspekcję tego miejsca i potrafi określić swoje potrzeby.

f1000004

Wesele w ogrodzie wymaga też odpowiednio dużego terenu, by rozstawić namioty, firmy zwykle przeprowadzają wizje lokalną, mierzą teren, równość powierzchni, itd.. Taka wizja przeprowadzana jest również w każdym przypadku, gdy ustawia się namiot, czy to w ogrodzie, czy przed lokalem. W zależności, na ile osób będzie wesele, ustawia się odpowiednio duże namioty. Standardowo ustala się, że na 100 osób idealny namiot to 10x25m. Oczywiście rodzaje namiotów, ich ceny, wyposażenie, są różne i różnie kształtują się ceny w poszczególnych firmach. Cennik wesela w plenerze zależy też od miejsca, gdzie będzie organizowane wesele, rodzaju wybranego namiotu, czy trzeba będzie wypożyczać dodatkowo stoły, krzesła, zastawy, czy dostarczy nam to lokal w przypadku, gdy na jego terenie będzie organizowane wesele. Organizacja wesela w plenerze jest jeszcze w Polsce dość droga, ale wesele na świeżym powietrzu jest niezapomnianym przeżyciem zarówno dla gości, jaki dla samej pary młodej. Choć przygotowania do uroczystości pod chmurką wymagają więcej czasu i formalności, niż w przypadku organizacji tradycyjnego ślubu i wesela, na pewno warte są zachodu. W końcu jest to jeden jedyny dzień w życiu i warto zadbać, by ten dzień był niezapomniany. Zachęcamy Was zatem ogromnie do organizacji ślubów i wesel w plenerze.

namiot-w-boathousie