Zapraszam Was dzisiaj na wesele w stylu boho chic do eleganckiej drewnianej karczmy Kuźnia Smaków. Będzie elegancko, ze smakiem, w spinkowym stylu! Szczególnie, że to finalna organizacja ślubu trwała kilka tygodni!

Czasem mam wrażenie, że wszystkie swoje ślubne historie zaczynam słowami „jak udało mi się zorganizować wesele w 3 tygodnie/5 tygodni/12 tygodni”. Ale co zrobić, jeśli wiele z moich realizacji właśnie tak przebiegało ;). Moje panny młode nazywają mnie specjalistką od niemożliwego. Jednym załatwiam cudowną pogodę, a innym – wesele w kilka tygodni. Szczególnie te moje umiejętności przydały się w 2020 roku, w którym przesunęłam najwięcej wesel w swojej 15-letniej karierze wedding plannerki! Poczytajcie o historii jednego z nich.

Organizacja wesela w Kuźni Smaków 

Sylwia i Michał to jedna z tych par, które potrzebowały pomocy konsultanta ślubnego. Ich kalendarz wypełniony był obowiązkami, zarówno zawodowymi, jak i rodzicielskimi. Swoje wesele chcieli zorganizować w oparciu o wysoką jakość usług, dlatego postanowili zaufać agencji ślubnej. Od pierwszego spotkania doskonale się rozumieliśmy i dzięki temu Agencja Spinki organizowała ich boho wesele. 

To właśnie cenię w swojej pracy, że mogę poznawać ludzi, z którymi tak wiele mnie łączy. Sylwia i Michał wiedzieli czego chcą od swojego wymarzonego wesela, nie wiedzieli tylko jak zorganizować taką uroczystość. Ja wiedziałam :). Doskonale wyczułam, o jaki rodzaj przyjęcia chodziło mojej parze młodej. Wesele musiało być na wysokim poziomie, eleganckie, ale jednocześnie bez przesadnej formy. Dlatego elegancka, ale pozostająca w rustykalnej stylistyce karczma Kuźnia Smaków, była idealnym miejscem do organizacji tego wesela.

Przyjęcie miało odbyć się w rok po naszym pierwszym spotkaniu, ale z uwagi na wiele czynników, przenieśliśmy je na… maj 2020 roku. Jak zapewne się domyślacie, zakaz wesel i pandemia sprawiły, że musieliśmy anulować pierwotny termin. Początkowo para młoda zdecydowała się na przeniesienie wesela na kolejny rok. I już zaczynałam organizować przyjęcie w 2021 roku, gdy w czerwcu dostałam pytanie, które wszystko zmieniło: „Karina, nie chcemy dłużej czekać. Jak myślisz, czy uda nam się przenieść wesele na lipiec 2020?”. Jak to się nie uda, ze mną wszystko jest możliwe! 

I tak miałam 4 tygodnie, by dograć wszystkie szczegóły i zorganizować wesele na wysokim poziomie, z jedną z najlepszych ekip ślubnych w Polsce. Jak pewne się domyślacie, udało się. 

Styl boho chic na weselu w eleganckiej karczmie w Tokarni 

Styl boho w dekoracjach ślubnych jest jednym z najmodniejszych od wielu sezonów. My jednak zaproponowaliśmy jego elegancką odmianę – boho chic, zwaną także boho glamour.

Na wysokości zadania stanęła Ania z BeDeko, która wyczarowała ten styl w Kuźni Smaków. Lokal ma piękne drewniane wnętrze, solidne stoły i rzeźbione krzesła. Taka baza posłużyła nam do wprowadzenia wielu elementów charakterystycznych dla stylu boho chic:

  • Kolorystyka – blady róż królował w połączeniu z beżami i szarościami.
  • Kompozycje na okrągłych stołach były zarówno wysokie jak i niskie.
  • Rośliny – do kompozycji kwiatowych Ania użyła wielu odmian świeżych kwiatów, ale i suszonych traw.
  • Stół pary młodej wyróżniał się na tle innych. Złoty heksagon podkreślał, że jest to stół prezydialny, a zawieszone na nim kwiaty zdawały się tworzyć piękną ramę dla siedzących przy nim gości. 
  • Stoły gości – na stołach nie mogło zabraknąć świec w różnych formach (pieńkowe i tea-lighty), które nadawały romantycznego charakteru i tworzyły klimat po zmroku. Jak zwykle dla nas dekoracje nie kończą się na kwiatach i wazonach. Wygląd stołu to wszystko, co na nim jest (i czego nie ma). Wykorzystaliśmy eleganckie obrusy i serwety, do których dobraliśmy papeterię od Ślub&Papier. Delikatne elementy ze złota podkreślały styl boho chic.
  • Dodatkowe dekoracje – w stylu boho chic nie mogło zabraknąć także dekoracji kryształowych, które podkreślają elegancką formę przyjęcia. Wykorzystaliśmy świeczniki kryształowe czy podtalerze, które pięknie korespondują z naturalnymi elementami. 

W dekoracjach jest jeszcze jeden element, który ma znaczenie. Światło odgrywa ogromną rolę w tworzeniu klimatu. A moje wesela muszą mieć to coś, co sprawia, że goście czują tę niepowtarzalną aurę. Dlatego oświetleniem zajęły się aż 2 firmy. W środku lokalu o klimat zadbała firma Ilumi, a oświetleniem w namiocie zajęła się Strefa Światła. 

Wesele plenerowe w Kuźni Smaków

Kuźnia Smaków to elegancka karczma, która znajduje się tuż przy Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Takie umiejscowienie trzeba wykorzystać. Dlatego podzieliłam wesele na dwie strefy. Wewnątrz karczmy Kuźnia Smaków znajdowała się sala do konsumpcji. Ale przestrzeń z parkietem, sceną i strefa chillout przenieśliśmy do przezroczystego namiotu od firmy RAJT, który stanął na tyłach karczmy. Stamtąd rozpościerał się widok na zabytkowe budynki skansenu w Tokarni. Nowoczesny namiot i zabytkowe drewniane zabudowania. Czyż nie idealne połączenie dla stylu boho chic?

Zadbaliśmy o to, by każdy gość znalazł atrakcję dla siebie. W strefie chillout znalazły się stoliki (oczywiście również udekorowane). Pamiętajcie, nie dla wszystkich gości słowo zabawa kojarzy się z tańcami na parkiecie. Niektórzy bawią się przy rozmowach z drinkiem czy kawą w ręku. Dlatego nieodzownym elementem spinkowych wesel jest profesjonalny bar od Make&Shake, w którym serwowane są eleganckie drinki (także bezalkoholowe), wykwintna herbata i serwowana prawdziwa aromatyczna kawa. 

Ponieważ na weselu było dużo dzieci, nie mogło zabraknąć animatorek z firmy Bajkowa Kraina. Zadbaliśmy o strefę zabaw, w której zapewniono świetną rozrywkę dla dzieci. A dzięki temu, że dzieci były pod opieką, dorośli mogli spokojnie zająć się relaksowaniem.

Agencja Spinki radzi – jaki jest sekret udanego wesela

Spinki od zawsze dbają o jakość – to jest nasz znak rozpoznawczy. Nie lubimy przerostu formy nad treścią, nie lubimy przesadzonych dekoracji, bogatych wesel w atrakcje i inne ozdobniki.

Po 15 latach organizacji wesel wiem, co jest najważniejsze i jak organizować wesela z klasą, na poziomie, z wysoką jakością usług. Organizuję różnorodne menu, bufety tematyczne, w barze muszą być zarówno drinki alkoholowe jak i bezalkoholowe. Wiem, że doskonałej jakości tort i ciasta idealnie smakują tylko z dobrą kawą od baristy, a nie z termosu. Każdy element wesela musi być przemyślany, spójny, Bo w Agencji Spinki dbamy o to, by rozpieścić i parę młodą, i ich gości.

Bardzo ważnym elementem naszej pracy jest koordynacja dnia ślubu. Na weselu Sylwii i Michała głównym koordynatorem byłam ja, Spinka Karina, ale koordynowałam wesele wraz z 3 absolwentkami Akademii Pani Spinki, które odbywały praktyki poszkoleniowe (nadmienię, że dziewczyny spisały się na medal). 

Podczas tego wesela każda z koordynatorek miała mnóstwo zadań do wykonania. Dopiero o 2.00 nad ranem, czyli po 15 godzinach intensywnej pracy, siadłyśmy z bezalkoholowym drinkiem w ręku i z uśmiechami na twarzach patrzyłyśmy na świetnie bawiących się gości i szczęśliwą parę młodą. 

Kilka słów na koniec  

Referencje od klientów są zawsze ogromnym prezentem dla nas. To zwieńczenie całej naszej pracy, dlatego serdecznie dziękuję w imieniu nas wszystkich, za takie słowa podziękowania – referencje Sylwia i Michał

Sylwio i Michale życzymy Wam jeszcze raz wszystkiego najpiękniejszego. Samych dobrych ludzi wokół, szczęścia, radości, sukcesów i mam nadzieję do zobaczenia przy organizacji kolejnych przyjęć (może tym razem dla Czarusia).

A Was wszystkich zapraszamy serdecznie do obejrzenia zdjęć autorstwa jednego z najlepszych fotografów ślubnych w Polsce, Adama Trzcionki.

 

 

 

 

 

 

 

Wesele w stylu Boho Chic w Kuźni Smaków koło Kielc